Δευτέρα 25 Φεβρουαρίου 2013

1η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ: ΕΘΝΙΚΟΣ Ο.Φ.Π.Φ. HC - Α.Ο.Χ. ΑΘΗΝΑΙΩΝ

VS

Με το δεξί ξεκίνησε τις υποχρεώσεις του στο  Πρωτάθλημα ο Εθνικός,νικώντας την ομάδα του Α.Ο.Χ Αθηναίων με σκορ 9-0.Το πρώτο ημίχρονο βρήκε την ομάδα μας να προηγείται με
8-0.Το σκορ για την ομαδα άνοιξε στο 4ο λεπτό ο Βαρσαμιδης Αναστάσιος μετά από ωραίο συνδυασμό με τους Παπουτσάκη και Τσιριμώκο. Έπειτα η ομάδα μας μέσα σε ένα δεκάλεπτο, από το 10ο ως και το 21ο λεπτό,σκόραρε 5 goals με τον Τσιριμώκο να βάζει τα 4 από αυτά και τον Παπουτσάκη να συμπληρώνει το επιθετικό κρεσέντο της ομάδας μας.Στο 31ο και 33ο λεπτό οι ''δράστες'' ήταν και πάλι οι ίδιοι,Τσιριμώκος και Παπουτσάκης πέτυχαν από ενα goal ο καθένας και έφτασαν τον δείκτη του σκορ στο 8-0 στο τέλος του ημιχρόνου.Στα 4 πρώτα λεπτά του δευτέρου ημιχρόνου,ο Παπουτσάκης διαμόρφωσε το τελικό σκορ.Δεδομένου του κανονισμού βάσει του οποίου η διάφορα των 9 γκολ αποτελεί αιτία λήξης του αγώνα ασχέτως του υπολειπόμενου χρόνου για την ολοκλήρωση της κανονικής διάρκειας του αγώνα,η κόρνα της λήξης σφύριξε στο 39ο λεπτό.Αν και υστερούσαμε αριθμητικά πετύχαμε μια άνετη νίκη.Πλέον η προσοχή παικτών και  προπονητή είναι στραμμένη στο πρώτο σημαντικό αγώνα της σεζόν,την επόμενη Κυριακή με την ομάδα του Αστέρα στις 14:30 στις εγκαταστάσεις του Αγ. Κοσμά,με την οποία η ομάδα μας αναμετρήθηκε στον περσινό τελικό του Πρωταθλήματος.

Η σύνθεση του ΕΘΝΙΚΟΥ Ο.Φ.Π.Φ. HC:(Διαμαντόπουλος) Βαρσαμίδης Δ.(G)(C), Βαρσαμίδης Α., Φούφλιας Γ., Τζινάκης Σ., Φούφλιας Β.,Παπουτσάκης Μ.,